Львівська агломерація в 2024-му – підсумки та плани на майбутнє

Вшанували Героя, що прибув із війни на щиті… Саме з цього почали роботу загальних зборів Асоціації органів місцевого самоврядування “Львівська агломерація”. Щоби ані у Львові, ні в Городку, ні у Жовтанцях чи в Бібрці (та й усіх решта населених пунктах України) не було таких сумних подій, а навпаки – щасливо могли зустрічати живих солдатів ЗСУ, працюємо над допомогою війську та стійкістю в тилу. Деталі воєнних проєктів залишимо поза кадром… Подробиці ж щодо інших, підсумки 2024-го і плани на наступний рік – далі.

На загальних зборах асоціації «Львівська агломерація» оцінили роботу за рік і запланували на 2025-й ширшу співпрацю. Нагадаємо, що стратегія «Львівської агломерації» несе в собі три основні цілі:

1. якість життя;

2. конкурентоздатність;

3. згуртованість та стійкість громад.

В 2024-му році Львівська агломерація відбулася як явище – за підтримки Ради Європи. Знаково, що саме ця європейська інституція супроводжувала процес об’єднання громад у форматі метрополії та допомогла реалізувати перші ініціативи – у європейському руслі. ««Ми дуже вдячні Раді Європи за підтримку, вони допомогли нам зробити перші кроки. Завдяки їм вдалося організувати важливі заходи – міжнародний форум, літні табори для дітей, ярмарок локальних та крафтових виробництв громад “Львівської агломерації”, створити краєзнавчий атлас та провести інші активності. Але загалом цей рік для нас є роком самонавчання, адже метрополійним розвитком в Україні ще ніхто не займався», – зазначив виконавчий директор асоціації «Львівська агломерація»Роман Кізима.

Прикметно, що асоціація шукає кошти на загальні проєкти у спонсорів, аби громади не витрачали бюджети. Саме тому триває співпраця із донорами, а це означає грантову підтримку на реалізацію спільних пропозицій для якості та комфорту проживання мешканців усіх громад і розвитку агломерації загалом.

Проєкти у сфері логістики та розвитку транспортної інфраструктури, екології, освіти, медицини, молодіжної політики – на цьому закцентуємо увагу наступного року. Окрім того, буде налагоджена системна співпраця між структурними підрозділами місцевих громад – учасників агломерації за певними напрямами, аби ділитися досвідом та впроваджувати найкращі практики.

Із адміністративних новин зборів: новим співголовою асоціації став голова Великолюбінської громади Йосип Фабрига (обирають почергово очільників усіх громад в алфавітному порядку – всі мають вплив на рішення). Першим співголовою раніше був міський голова Бібрки Роман Гринус.

(фото Романа Балука)

Попередня Три речі, які можна зробити для розвитку агломерацій

Cайт розроблено в рамках проєкту “Зміцнення доброго демократичного врядування у Львівській агломерації”, що впроваджується Асоціацією “Львівська агломерація” за грантової підтримки Ради Європи у межах Програми “Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні”.

© 2024 “Львівська агломерація” – місцева асоціація органів місцевого самоврядування